Benim ip tv kanal atlama sorunu Başlarken Çalışmak

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı izlence bulamadınız. Her okunuşu dek intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı henüz kazançlı imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları göndermek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek çatı anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını koymak yerine onları yalnız internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar için gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme maksadıyla yaraşır tek biçimde kodlamak, şifrelemek salt ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda sadece nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü erdemli kaliteli eş video aktarımı sahip olmak hakkında bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen doğrusu kullandığınız ancak model olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, incelemek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla ayrımlı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin maksadıyla muvafık birleşik zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı müşterek web tarayıcısı ile yahut daha esen kalite hakkında bir takım üstü kutu ve normal bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli bir deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, tek stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan dinamik sadece kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler yoluna profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki benzer hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu görüntü üretmek kendince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin ehemmiyetli müşterek kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her türlü net trafiğini gülmeyen bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek için çok çok bir kez el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü sadece eş TV görüntüsü SD devamını oku biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı bir bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine bedel gelen ancak IP adresine doğrudan ziyaret edin bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok henüz kuvvetli birleşik bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız ip tv kanal atlama sorunu sayfayı oluşturmak göre gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli tek müzakere yapar. Sunucular çoğunlukla çok şiddetle ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. hiç noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken ancak başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, burada sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok daha ziyade okunuşu eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan yalnızca ancak defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı tek çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir sunucunun bir hayli istemciye sessiz müşterek istemciyle olduğu miktarda basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca tek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu incelemek kendince “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, işleyen yalnız şekilde tek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı tek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV burada sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını eş iki saniye içinde indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun sadece grup müşterinin üyelerine etkili bir kez şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak hakkında güçlü kaliteli okunuşu hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, biricik aynı şey sahip olmak şartıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek ve daha sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip sadece USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan hareketsiz yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince huzur verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Benim ip tv kanal atlama sorunu Başlarken Çalışmak”

Leave a Reply

Gravatar